HOME

Településünk Önkormányzat Programajánló Vendéglátás Szálláshelyek

Településünk

Önkormányzat

Programajánló

Vendéglátás

Szálláshelyek

Latinovits Versmondó Verseny

« Vissza

Kelemen Csilla   2011-06-06 11:56:23

Betű méret: Szövegméret növelése  Szövegméret csökkentése

Nyomtat  HELP

Latinovits Versmondó Verseny

   Június 5-én, vasárnap délután ért véget a XVII. Országos Latinovits Zoltán Vers-és Prózamondó Verseny Balatonszemesen. Pénteken délután koszorúzással kezdődött a program a Szinészkirály sírjánál.  Itt Oláh János a Magyar Napló főszerkesztője emlékezett Latinovitsra.

19 órakor fotókiállítás nyílt, Modellbázis címmel, melyet Huth Gergely , az Echo TV munkatársa nyitott meg. Irodalmi kerekasztal beszélgetéssel folytatódott az este. A már említett Oláh János főszerkesztővel és Kelemen Lajos íróval beszélgetett az est moderátora: Lőrincz Sándor a Somogy Megyei Önkormányzat főosztályvezető-helyettese.

Június 4-én 10 órakor Takács József polgármester nyitotta meg a versenyt, melyre az idén 41 versmondó jelentkezett.

 Délelőtt a középiskolások elődöntője volt, ebéd után következett a felnőtt versmondók elődöntője, majd a 80 éve született Latinovits Zoltán emlékére, Pálfy Margit színművész „Kussoltat a sors” című előadóestje hangzott el.

   Június 5-én  délelőtt sor került a döntőre. A zsűri alapos, megfontolt tanácskozás után meghozta döntését.

A zsűri tagjai: Kiss László az MMIKL munkatársa – zsűri elnök, ugyancsak a Magyar Művelődési Intézet munkatársai:Tóth Zsuzsanna és Tóth Zsóka,  Halmos Klára a Megyei Múzeum Közművelődési Főosztályának munkatársa, Linka Ági a Magyar Rádió szerkesztője és Ficsor Miklós tanár Úr  Balatonszemesről.

              Középiskolás helyezések:

1. Bálint Zádor                               Budapest, Baár-Madas Református Gimnázium

2. Tóth Benedek Ernő                    Gödöllői Premontrei Szent Norbert Gimnázium

3. Dedecsik Ferenc                         Dunaújváros, Széchenyi István Gimnázium

               Különdíjasok:

 Kovács Emese                                Kecskemét

Csókay Kata                                   Hódmezővásárhely

Járóka Linda                                   Tata

Somorjai  Réka                               Kecskemét

Herman Flóra                                 Budapest

 Viczián Gergő                                Kecskemét

 Parrag Dóra                                  Székesfehérvár

 

            Felnőtt helyezések:  

 1. LATINOVITS-DÍJ      Tóth Péter                      Kunszentmiklós

 2. Kovács Beáta                                                      Bény, Szlovákia

 3. Ézsiás László                                                      Budapest

              Különdíjasok:

  Bereczky Szilárd                                                   Hévíz

  Rozmán Kristóf                                                     Celldömölk

  Jobák Márta                                                           Budapest

 Mach András                                                         Budapest

Szűcsné Baráth Zsófia                                          Budapest

 Kuncz László                                                        Pécs

Jánosi Márton                                                        Szentendre

Nagy-Molnár Eszter                                             Siklós

  Révész Erzsébet                                                    Szentkozmadombja

  Salamon Klára                                                      Sopron

  Deák Norbert                                                        Budapest

 

Szívből gratulálunk a díjazottaknak !   

                                                                 

 

 

                                                                                                                                   ( Róka László)  

© Balatonszemes Község Önkormányzata - Belső használatra!!!

 

Jogi nyilatkozat

|

Impresszum

|

©2006 Balatonszemes Önkormányzata (Pető Albert)

|

HOME